Nos to jeden z tych elementów twarzy, który szczególnie zwraca na siebie uwagę. Jeżeli więc jest krzywy, nierówny albo asymetryczny, niestety ale szybko odciąga wzrok od pozostałych części buzi, nawet jeśli one są wprost idealne. Na szczęście w czasach współczesnych korekcja wyglądu nie jest już niczym dziwnym i każdy może z niej dowolnie korzystać. W tym momencie możliwa jest nawet korekcja nosa bez operacji. A czym ona jest? Oznacza ona zabieg wykonywany bez zastosowania skalpela i innych podobnych do niego narzędzi.

Można wyróżnić kilka takich sprawdzonych technik, które okazują się bardzo pomocne w korygowaniu kształtu nosa i przy tym nie wymagają użycia skalpela. Jedna z nich wykorzystuje działanie kwasu hialuronowego. Ostatnio jest to dość popularny i chętnie przeprowadzany przez lekarzy zabieg, którego sława wzięła się oczywiście z jego skuteczności. Teoretycznie typowe zabiegi chirurgiczne doprowadzają do podobnych efektów, ale jakoś tak już jest, że mało kto chce z nich korzystać. Ludzie na ogół się ich po prostu boją. Nie chcą poważnie ingerować w swój wygląd zewnętrzny, bo obawiają się późniejszego ciężkiego okresu rekonwalescencji i wielomiesięcznego powrotu do zdrowia. Oczywiście nawet dziedzina chirurgii uległa ostatnio zmianie i składające się na nią zabiegi nie są już aż tak inwazyjne, ale mimo wszystko każdy chętniej zastąpi skalpel kwasem hialuronowym. Warto zresztą skorzystać z tego rozwiązania. Kwas hialuronowy nigdy nie zaszkodzi skórze, ponieważ on występuje w niej naturalnie. Z jego pomocą można bardzo szybko uzyskać pożądane efekty. Kształt nosa ulega poprawie już po jednym takim zabiegu, a człowiek odzyskuje swoją pewność siebie i poczucie atrakcyjności.

Zabieg korekcji nosa

Istnieją też oczywiście inne rodzaje zabiegów korekcji nosa, ale mimo wszystko to właśnie technika wykorzystująca właściwości kwasu hialuronowego zdaje się być tą najlepszą i to z kilku powodów. Po pierwsze – jest to zabieg stosunkowo krótki. W porównaniu do typowych zabiegów chirurgicznych przeprowadza się go w ekspresowym czasie. Zazwyczaj nie trwa bowiem dłużej niż trzydzieści minut. Pacjent nie musi też po zabiegu pozostawać w gabinecie czy szpitalu, co dla niektórych osób byłoby dość niekomfortowe. Nie wymaga się też od niego jakiejś specjalnej i skomplikowanej rekonwalescencji. Zabieg sam sobie jest też bardzo komfortowy dla pacjentów, ponieważ nie powoduje bólu i nie wywołuje nawet minimalnego uczucia dyskomfortu. Przeprowadza się go zawsze w znieczuleniu miejscowym. Przed zastosowaniem kwasu na skórę nakładany jest specjalny środek znieczulający. Efekty zabiegu widoczne są natomiast niemalże natychmiast. Utrzymują się przez kolejnych kilkanaście miesięcy.

Nieco więcej na temat zabiegów korekcji nosa można przeczytać na stronie wrosinski.pl. Każdy, kto myśli o skorzystaniu z jednego z tych zabiegów, powinien zajrzeć na ten portal, aby zgłębić swoją wiedzę w tym temacie i tym sposobem przełamać też swój lęk przed udaniem się na wizytę do gabinetu medycyny estetycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here