Na szczęście przekonanie, że mężczyźni nie potrzebują pielęgnacji, powoli odchodzi do lamusa, a dbanie o siebie nie jest równoznaczne z byciem Smerfem Lalusiem. Na szczęście, ponieważ pielęgnacja ciała, twarzy i włosów to nie tyle kwestia urody, ile raczej zdrowia. Przedstawiamy 5 kroków, które należy wykonywać codziennie.

  1. Oczyszczanie skóry twarzy

Mydło plus woda to świetne połączenie, ale wyłącznie dla ciała. Twoja twarz nie będzie z tego zadowolona. Woda jest wysuszająca, mydło podrażnia i często także wysusza. Dlatego do oczyszczania skóry twarzy potrzebujesz czegoś zgoła innego: delikatnego żelu myjącego. Dobierz go do potrzeb i typu cery i stosuj codziennie, rano i wieczorem. Po kilku dniach zauważysz, że cera wygląda lepiej.

  1. Zapanowanie nad potem

Jednym z ważnych elementów codziennej pielęgnacji powinno być zapanowanie nad potem. Antyperspirant męski powinien być najlepszym przyjacielem każdego mężczyzny. Nie dezodorant, który tylko maskuje pot i niweluje nieprzyjemny zapach. Zadaniem antyperspirantu jest zmniejszanie objętości potu. A jeśli jeszcze wybierzesz L’Oréal Shirt Protect, masz gwarancję ochrony nawet w sytuacjach stresowych. L’Oréal Shirt Protect sprawdza się także w czasie treningu. Antyperspiranty stosuj wieczorem, po prysznicu, a nie rano, przed wyjściem.

  1. Wieczorny prysznic

Lekarze wskazują na to, że prysznic wieczorem jest o wiele lepszym pomysłem niż rano. Dlaczego? Przede wszystkim usuwa z ciała zanieczyszczenia. Kiedy ty śpisz, twoja skóra ciężko pracuje, a jeśli zostawisz na niej zanieczyszczenia i pot, nie będzie mogła się regenerować i detoksykować. Możesz zdecydować się na kosmetyk do zadań specjalnych, na przykład nawilżający czy relaksujący. Po prysznicu zastosuj L’Oréal Shirt Protect.

  1. Odpowiedni szampon

Mycie włosów żelem pod prysznic czy żelem 2 w 1 to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Mogą sobie na to pozwolić panowie, którzy mają włosy normalne, czyli zaledwie kilka procent społeczeństwa. We wszystkich innych przypadkach podstawą jest dobrze dobrany szampon. Twoim problemem jest łupież, przetłuszczanie, a może przesuszenie i brak blasku? W każdym przypadku załatwisz sprawę dobrym kosmetykiem.

  1. Golenie bez podrażnień

Golenie działa na naszą skórę jak mocny peeling ziarnisty – jest mocno inwazyjne. Zdziera naskórek, niestety czasami nie tylko ten stary. Dlatego podrażnienia i uszkodzenia często są na porządku dziennym. Możesz jednak ogolić się tak, by twarz pozostała gładka, a skóra delikatna. Jak to zrobić? Stosuj preparaty ułatwiające golenie i zwiększające poślizg i zawsze, zawsze, zawsze stosuj kremy lub żele nawilżające po goleniu. Dzięki temu unikniesz przesuszenia i podrażnień w przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here