Idealnie gładka, zadbana twarz nie jest jedynie kwestią genów czy dobrych predyspozycji. Wpływ na nią może mieć wiele czynników, a jednym z tych bardziej kluczowych jest właściwa codzienna pielęgnacja. Można zacząć prawidłowo pielęgnować męską cerę w każdym wieku – nigdy nie jest za późno! Żel oczyszczający do twarzy dla mężczyzn powinien stać się wówczas największym sprzymierzeńcem. Oto 3 kroki, których codzienne wykonywanie nie jest wcale zbyt absorbujące, a może przynieść mnóstwo korzyści!

Krok 1: żel oczyszczający do twarzy dla mężczyzn

Twarzy nie powinno się myć zwykłym mydłem, ponieważ jego skład może powodować nadmierne wysuszenie skóry. W konsekwencji zaś – podrażnienia i zaczerwienienia. Mydło i wodę należy zastąpić dobrej jakości kosmetykiem, którego zadaniem jest odpowiednie podejście do problemów męskiej cery. Żel oczyszczający do twarzy dla mężczyzn zawiera składniki, których zadaniem jest przede wszystkim dokładne wnikanie w skórę i oczyszczanie jej porów. Dodatkowe składniki pomagają zwężać pory i sprawiają, że skóra staje się gładka i bardziej świeża. Wybierając żel do twarzy, warto zwrócić uwagę na to, do jakiej cery jest on przeznaczony. Żel do cery suchej i wrażliwej będzie zawierał przewagę składników nawilżających i kojących. Z kolei ten do skóry tłustej powinien działać antybakteryjnie, zwężać pory i redukować ilość wydzielanego sebum.

Krok 2: prawidłowe golenie

Golenie na mokro można przeprowadzać nie tylko z użyciem maszynki jednorazowej, ale także elektrycznej z wodoodporną obudową. Niezbędne jest wówczas zastosowanie dobrego żelu, kremu lub pianki do golenia. Kosmetyk o odpowiedniej gęstości i stężeniu składników pozwoli zmiękczyć włoski i wytworzy na skórze warstwę ochronną dla drażniącego naskórek ostrza. Tym sposobem poślizg maszynki na skórze będzie o wiele przyjemniejszy, a sam proces będzie przebiegał sprawniej. Po goleniu koniecznie należy zastosować wodę po goleniu o właściwościach dezynfekujących drobne otarcia i rany. Dobrze dobrane składniki ukoją skórę, uczynią ją gładką i sprawią, że skóra będzie odczuwała większy komfort, zamiast napięcia i wysuszenia.

Krok 3: nawilżanie

Po ogoleniu skóry warto nałożyć na nią porcję kremu nawilżającego. Jego właściwości najlepiej dostosować do konkretnych problemów swojej cery. Krem powinien nawilżyć cerę, ochronić ją przed działaniem czynników atmosferycznych, wygładzić i zredukować nadmiar sebum. Dzięki takiej kompleksowej pielęgnacji wystarczy tylko kilka minut dziennie, a skóra zawsze będzie gładka, atrakcyjna i dobrze chroniona!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here