Wiosna to dobry czas, by rozpocząć projektowanie ogrodu. Oprócz roślin, krzewów, kwiatów – bardzo istotnym elementem każdego otoczenia domu jest jego oświetlenie. Na co warto zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do ogrodu? Na co zwrócić szczególną uwagę? Co w tej kwestii mają do powiedzenia magazyny wnętrzarskie? Oto kilka wskazówek.

1. Walory estetyczne i bezpieczeństwo

Dobre jakościowo, praktyczne i ładne oświetlenie ogrodu to nie tylko podkreślenie jego elementów (takich jak określonych krzewów, kwiatów czy roślin), to również poczucie bezpieczeństwa przemieszczania się wieczorową porą po swojej posesji. Tak oświetlony ogród prezentuje się jako miejsce niezwykle klimatyczne, urokliwe i zadbane. Jego użytkownicy w ten sposób kreują miejsce, w którym można spędzać czas, delektować się ciszą i spokojem.

lampy sufitowe

Przykład oświetlenia zewnętrznego sufitowego ze sklepu https://iluve.com/oswietlenie/zewnetrzne/sufitowe

2. Jakie oświetlenie wybrać do ogrodu?

Producenci oświetlenia ogrodowego oferują szeroki wybór lamp, które idealnie sprawdza się w tym miejscu. I tak np. na https://iluve.com znajdziemy szeroki wybór kinkietów, reflektorów, lamp stojących, słupków i innych propozycji, które idealnie sprawdzą się w oświetleniu ogrodu, balkonu, tarasów czy schodów otaczających nasz dom. Warto w tym miejscu zainwestować w oświetlenie energooszczędne oraz o wysokiej klasie szczelności IP (odporności na wilgoć), by świetnie sprawdzało się o każdej porze roku i w każdych warunkach atmosferycznych.

girlandy

Tego typu girlandy można kupić w sklepie https://iluve.com/oswietlenie/zewnetrzne/girlandy-swietlne

3. Postaw na jakość

Oświetlenie ogrodowe, które znajduje się zarówno przy podłożu jak i w miejscach takich jak altany czy tarasy powinno być bardzo dobre jakościowo. Ważne jest by lampy nie zmiany swojego koloru pod wpływem słońca, nie rysowały się oraz nie straciły na wyglądzie wizualnym po kilku latach. Producenci oświetlenia ogrodowego stawiają na jakość i solidność, dzięki czemu klienci mogą liczyć się z tym, iż asortyment ten posłuży im przez wiele lat.

dogruntowe lampy

Przykładowa lampa dogruntowa dostępna w sklepie https://iluve.com/oswietlenie/zewnetrzne/dogruntowe

4. Doskonale dopasowane do stylu domu

Klienci w takich sklepach jak np. iluve.com mogą znaleźć produkty nowoczesne, w różnorodnych stylach, kształtach, formach i wzorach. Dzięki czemu świetnie komponują się z różnymi projektami ogrodów i posesji.

lampa stojąca

Przykład ogrodowej lampy stojącej dostępnej w sklepie https://iluve.com/oswietlenie/zewnetrzne/stojace

Jak wynika z powyższego, oświetlenie ogrodu czy otoczenia domu ma ogromne znaczenie nie tylko w kwestii wizualnej ale i praktycznej. Warto do jego zakupu podejść na spokojnie i bez pośpiechu, gdyż wybór asortymentu jest naprawdę ogromny. Dobrze jest się również skonsultować się z fachowcami, którzy doradzą i pomogą wybrać najlepsze i najbardziej funkcjonalne lampy, które posłużą nam przez wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here