Na przestrzeni ostatnich lat możemy zauważyć duże zmiany w trendach panujących w robieniu makijażu. Wprowadzone zostało między innymi mocne konturowanie rysów twarzy, podkreślone brwi czy też modelowanie całego ciała za pomocą makijażu.
Do wykonania samego makijażu firmy kosmetyczne oferują nam całą gamę kolorowych kosmetyków. Są to między innymi bazy pod makijaż, podkłady w płynie, pudry sypkie, palety cieni czy też szminki.

Robienie makijażu to bardzo precyzyjny zabieg.

Osoby bez wyczucia estetycznego, mogą mieć problem z poprawnym jego wykonaniem. Możemy go podzielić na kilka podstawowych etapów. Przede wszystkim musimy dobrze przygotować twarz przed jego wykonaniem. Należy też wiedzieć jaki rodzaj cery posiadamy, tak aby w kolejnych etapach używać odpowiednich dla siebie kosmetyków.
Przed wykonaniem makijażu, jeśli nasza cera na to pozwala, warto wykonać delikatny peeling, wygładzi on naszą skórę i będzie lepiej przyswajać aplikowany w kolejnym etapie krem nawilżający.
Kiedy mamy już czystą i nawilżoną skórę twarzy możemy przystąpić do nakładania kolejno: bazy pod makijaż, podkładu oraz pudru sypkiego. Dobierając kolor podkładu warto skorzystać z pomocy obsługi drogerii lub profesjonalnej kosmetyczki.

Źle dobrany podkład może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Będziemy wyglądać nienaturalnie.
Najbardziej pracochłonne i najbardziej efektowne jest podkreślanie oczu. Na co dzień raczej nie będziemy szaleć z fantazyjnym malowaniem powiek, jednak jeśli czeka nas wielkie wyjście, impreza służbowa czy też mamy uczestniczyć na przykład w weselu, warto udać się do profesjonalnej kosmetyczki. Ma ona w swoich zasobach różnorodne kolorystycznie palety cieni, dzięki czemu będzie mogła odpowiednio podkreślić nasz naturalny kolor tęczówki.

Kosmetyczki specjalizują się w pięknym cieniowaniu górnej powieki, wiele z ich prac spokojnie można porównać do dzieł sztuki.
Kiedy mamy już za sobą nałożenie podkładu oraz podkreślenie oczu możemy przystąpić do nałożenia szminki na usta. W ostatnim czasie królują pomadki matowe, możemy je zakupić w formie zwykłej szminki lub w płynie. Gama kolorystyczna jest bardzo szeroka, moda również pozwala na dowolność w tej kwestii. Należy pamiętać jednak, że podobnie jak w przypadku nakładania cieni, nie każdy kolor pomadki pasuje do każdej okazji.

Na co dzień starajmy się wyglądać naturalnie i świeżo, doskonale sprawdzą się tutaj bezbarwne błyszczyki lub pomadki ochronne, ewentualnie w naturalnych kolorach typu nude.
Jeśli ktoś ma wprawę, na sam koniec, może pokusić się o wykonanie konturowania twarzy, jednak i z tym nie należy przesadzić.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here