Jak osiągnąć efekt pięknych, doskonale układających się włosów, które mogą być ozdobą każdej kobiety? Posiadaczki takich fryzur mają również różne typy włosów – zniszczonych, przesuszonych, przetłuszczających się… A zatem główną ich cechą nie jest posiadanie włosów doskonałych z natury, lecz umiejętne dbanie o nie – czyli dopasowywanie kosmetyków do problemów występujących z włosami. Szampon do suchych włosów i maska odbudowująca włosy stosowane w odpowiedni sposób są w stanie podtrzymać super efekt w każdym przypadku!

Jak pielęgnować suche włosy?

Szampon do suchych włosów jest absolutnym minimum, które powinny stosować kobiety mające włosy odwodnione. Jego głównym składnikiem powinny być humektanty – czyli substancje nawilżające włosy i utrzymujące tę wilgoć w ich strukturze. Oprócz tego przyda się w codziennej pielęgnacji odżywka do włosów suchych. Naprzemiennie powinien też być stosowany szampon z proteinami, który wspaniale odbudowuje strukturę włosa, oraz maska odbudowująca włosyDzięki krzyżowaniu ze sobą produktów do włosów o nieco innym składzie są one w stanie wchłonąć więcej składników odżywczych i wyciągnąć z kosmetyków wszystko, co w nich najlepsze. Pamiętaj – nie przyzwyczajaj włosów do jednego kosmetyku, bo przestaną właściwie reagować na jego skład!

Szampon do suchych włosów – jak go stosować?

Stosując szampon do suchych włosów, warto dobrać go pod kątem autentycznych potrzeb. Włosy powinny być widocznie odwodnione, łatwo reagujące elektryzowaniem się po suszarce czy zdjęciu czapki – wtedy widać, że rzeczywiście są suche i wymagają stosowania odpowiedniego szamponu. Ale to nie wszystko, bo razem z szamponem powinna być stosowana odżywka. Nakładana i spłukiwana po umyciu nada włosom odpowiednią miękkość, gładkość i zapobiegnie ich elektryzowaniu, a także dociąży je, aby nie odstawały na wszystkie strony po wysuszeniu i dały się ładnie ułożyć.

Maska odbudowująca włosy – kiedy stosować?

Maska odbudowująca włosy powinna być stosowana od czasu do czasu, na przykład co 4 mycia, w celu zregenerowania włosów. Zawiera ona w sobie ceramidy oraz proteiny, których zadaniem jest wbudowywanie się w łodygę włosa i uzupełnianie w niej ubytków. Ma ona bardzo gęstą, kremową konsystencję i zawiera duże ilości składników odżywczych w skoncentrowanej formule. Maska odbudowująca włosy to doskonały wybór dla włosów suchych, zniszczonych, wymagających solidnej regeneracji. Do umycia stosuje się więc szampon do suchych włosów, a raz na kilka myć maskę o właściwościach regenerujących.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here