Rewolucja w domowej uprawie roślin. Dlaczego warto przejść na growboxy?

0
895

Growboxy to sposób na przeniesienie domowej uprawy roślin na zupełnie nowy poziom. Rozwiązują one zdecydowaną większość problemów, z jakimi zetknął się każdy, kto próbował w domowych warunkach wyhodować piękne kwiaty lub owoce. Za wszystkim stoi jednak świetnie wykorzystana nauka.

Growbox to przede wszystkim kontrola

Podstawową przewagą growboxów jest możliwość precyzyjnej kontroli warunków wewnątrz namiotu. Warto spojrzeć na to, co wchodzi w skład zestawów sprzedawanych na MaxGrowShop.pl. Każdy growbox to tak naprawdę mały ekosystem, w którym można ustalić wilgotność, temperaturę i intensywność oświetlenia stosownie do wymagań dowolnej rośliny. Czy to będzie dekoracyjna wisteria bonsai, czy pomarańcza, czy piętrowa donica z cyniami – nie ma znaczenia. Wystarczy tylko dopasować parametry do optimum ekologicznego danego gatunku i szanse na sukces w uprawie zdecydowanie rosną.

Izolacja jest dobra

Sam fakt zamknięcia rośliny w „namiocie” growboxa ma spore znaczenie. Raz, że nie będą do jego wnętrza dostawały się różne substancje, które unoszą się w powietrzu w domu, a dwa, że i zapachy nawozów nie wydostaną się z growboxa dzięki odpowiednim filtrom węglowym. To ważne, ponieważ niektóre rośliny na jakimś etapie swojego rozwoju naprawdę mogą nieprzyjemnie pachnieć, to samo dotyczy odżywek i nawozów. Właśnie dlatego do tej pory pewne gatunki, mimo niewątpliwych walorów dekoracyjnych, nie są uprawiane jako ozdobne rośliny domowe. A posiadacze zwierząt domowych będą dodatkowo czerpali korzyści z tego, że żaden futrzak nie zniszczy uprawy, w którą włożyło się masę wysiłku.

Ułatwienie dla amatora

Ktoś, kto w domowej uprawie roślin jest ekspertem, będzie umiał na pierwszy rzut oka wychwycić wczesne oznaki przenawożenia, przesuszenia, przemarznięcia roślin i jeszcze mnóstwo innych niepokojących objawów. Będzie też umiał jakoś zapobiegać dalszym problemom. Amator jednak prawdopodobnie w tej walce będzie musiał się poddać. Growbox jest tu doskonałym wsparciem, ponieważ można bez doświadczenia, za to posługując się gotowymi instrukcjami, odratować rośliny: zwiększyć wentylację, ograniczyć oświetlenie czy dostarczyć nawozów. Bez namiotu to wszystko staje się zdecydowanie trudniejsze, natomiast w ograniczonym środowisku growboxa łatwiej jest reagować na wszystkie problemy. Dlatego też dziś coraz częściej takie zestawu poleca się właśnie amatorom, którzy dzięki nim na dobre złapią bakcyla domowej uprawy roślin.

Uprawa społecznościowa

Rewolucja internetowa nie ominęła domowej uprawy roślin. Jej fani coraz częściej wymieniają się zdjęciami, organizują „konkursy” na najdorodniejsze kwiaty czy owoce. Prawda jest taka, że w tej rywalizacji nie można na poważnie wziąć udziału, jeśli nie ma się growboxa – tylko namioty pozwalają na wyniesienie domowej uprawy na tak wysoki poziom. I chociaż domowe uprawy same w sobie dostarczają mnóstwo frajdy, to jeśli ktoś chce na poważnie włączyć się w życie społeczności miłośników tej formy spędzania wolnego czasu, to growbox bardzo w tym pomoże.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here