Przed wynalezieniem pierwszych, ściśle dopasowanych do łóżkowych materacy prześcieradeł, ludzie wymyślili wiele sprytnych technik ścielenia. Żadna z nich nie gwarantowała jednak takiego komfortu, jaki dało nam prześcieradło z gumką. Ten, wydawać by się mogło niepozorny wynalazek nieprzerwanie gości w naszych domach od wielu już lat.

Dlaczego prześcieradło z gumką?

Komfort wypoczynku i snu jest dla nas priorytetem. Zwijające się i rolujące pod ciałem prześcieradło nie spełnia niestety jego kryteriów. Dlatego właśnie powstały prześcieradła z wszytą na całej długości swoich boków gumką. Taka konstrukcja pozwala na szybkie założenie ich na materac, a także zapobiega ich przesuwaniu.

Lepsze niż w przypadku tradycyjnych prześcieradeł przyleganie do materaca daje też gwarancję zachowania czystości. Chroni przed przypadkowym zalaniem, chłonięciem wilgoci z naszej skóry oraz innymi zabrudzeniami. Materac na dłużej pozostaje czysty i higieniczny.

Wady elastycznych prześcieradeł

Prześcieradło z gumką, mimo szeregu swoich zalet, ma także i wady. Znają je wszyscy, którzy próbowali je kiedyś złożyć w estetyczną i niezajmującą wiele miejsca w szafie kostkę. Wszyte gumki, które w nocy gwarantują komfort snu, w dzień stają się utrapieniem.

Tego rodzaju prześcieradła zajmują niestety nieco więcej miejsca w trakcie przechowywania niż ich klasyczne odpowiedniki. Jest to jednak cena, którą wielu z nas jest skłonnych zapłacić. Nauka ich umiejętnego składania może zająć trochę czasu, ale z pewnością nie przesłoni wszystkich zalet.

Jak wybrać idealne prześcieradło?

Prześcieradła z gumką, podobnie jak te tradycyjne, szyte są z wielu rodzajów tkanin. Wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie i swojej rodziny. Do najbardziej popularnych i bezpiecznych w kontakcie ze skórą należą oczywiście te wykonane z czystej bawełny. Są one odpowiednie nawet dla alergików i małych dzieci.

Osoby, którym zależy przede wszystkim na wygodzie, mogą natomiast postawić na prześcieradła frotte, które nie wymagają prasowania. Są one jednak polecane głównie w okresie większych chłodów. Nie wolno też zapominać o odpowiednim wyborze rozmiaru prześcieradła. Na opakowaniu każdego z nich producent umieszcza informację o tym, na jaki materac będzie ono pasowało.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Vege Home

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here