Wiele osób nie wyobraża sobie efektywnej pracy bez wypicia choć jednej filiżanki kawy. Napój ten, jak twierdzą kawosze, poprawia samopoczucie, zwiększa koncentrację, a o poranku dodaje energii. Bezdyskusyjnie kawa jest też niezastąpioną towarzyszką rozmów biznesowych. Towarzyszy nawiązywaniu nowych kontaktów czy negocjowaniu umów. To wszystko sprawia, że warto wybrać ekspres do kawy do swojej firmy. Sprawdźmy, jakie urządzenie tego typu sprawdzi się w małym biurze!

Dlaczego kawa w pracy to dobry wybór?

Praca biurowa, z uwagi na swój charakter, może wprowadzać w szeregi pracowników rutynę. Lepiej do tego nie dopuszczać, ponieważ wykonywanie obowiązków zawodowych w takich warunkach nie jest efektywne. Jednocześnie nie sposób wyobrazić sobie pracy biurowej bez… przerwy na kawę. Co ciekawe, napój ten może korzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Lekarze dowodzą, że nawet jedna filiżanka kawy podnosi ciśnienie i poziom adrenaliny, co z kolei może zaowocować lepszą koncentracją i  wydajnością pracowników.

Kawa zdecydowanie ułatwia również nawiązywanie nieformalnych kontaktów: pomiędzy pracownikami oraz z kontrahentami biznesowymi. Towarzyszyć może ona nie tylko przerwie w biurowej kuchni, ale także spotkaniom, podczas których zaproponujemy naszym partnerom biznesowym filiżankę aromatycznego napoju. Wszystkie te argumenty przemawiają za zakupem ekspresu do kawy. W niewielkim biurze, gdzie trudno wygospodarować miejsce w pomieszczeniu socjalnym czy kuchni, najlepiej sprawdzi się automat do kawy o kompaktowych rozmiarach. Na co zwrócić uwagę, chcąc wybrać odpowiedni sprzęt?

Jaki powinien być idealny biurowy automat do kawy?

Jeśli chcemy wybrać ekspres do kawy, który będzie spełniał oczekiwania wszystkich pracowników w biurze, a jednocześnie doskonale wpasuje się w przestrzeń małej firmy, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka jego istotnych cech urządzenia:

  • rozmiary,
  • design,
  • rodzaje przyrządzanych kaw,
  • ciśnienie i temperaturę,
  • dodatkowe elementy wyposażenia.

Mając niewiele miejsca na ekspres, dobrym pomysłem będzie automat do kawy na kapsułki. Warto zwrócić uwagę na wielkość pojemników na wodę oraz na zużyte kapsułki. W biurze ważne jest, aby po jednokrotnym napełnieniu pojemnika z wodą możliwe było przygotowanie przynajmniej kilku kaw. Design urządzenia powinien pasować do ogólnego wystroju wnętrza. Obecnie producenci automatycznych ekspresów do kawy na kapsułki prześcigają się w oferowaniu wielu fantazyjnych ekspresów, z których każdy kupujący wybrać może coś, co wpisze się w jego preferencje pod względem wzornictwa.

Bardzo istotne w przypadku ekspresu do kawy jest także to, jakie rodzaje tego napoju może on przygotować. Podstawą powinno być espresso – aromatyczne, dodające energii, przyrządzone tak, jak w najlepszej włoskiej kawiarni. Dla pracowników biura warto wybrać automat do kawy przygotowujący również i inne rodzaje kawy, jak np. latte macchiato, caffè latte, cappuccino czy lungo.

Ciśnienie i temperatura to kolejna ważna kwestia przy wyborze ekspresu kapsułkowego. Ekspresy te wytwarzają ciśnienie rzędu od 3 do nawet 19 barów, dzięki któremu można wydobyć z mielonej kawy w kapsułkach wszystko, co najlepsze. Szybkie zagotowanie wody i przelewanie jej przez kawę prowadzi do powstania idealnego naparu. Automat do kawy tego rodzaju może zostać również wyposażony w spieniacz, za pomocą którego przyrządzenie wielu kaw mlecznych stanie się banalnie proste.

Funkcjonalny i kompaktowy ekspres – przykład Nespresso Krups

Na rynku wybierać można z wielu ekspresów kapsułkowych. Dobrym przykładem jest np. Nespresso Krups, w ofercie której znajdziemy m.in. automat do kawy Inissia. To mała, lekka, ale i bardzo funkcjonalna maszyna. Waży zaledwie 2,4 kg, ma pojemnik na 11 zużytych kapsułek oraz odłączany pojemnik na wodę o pojemności 0,7 l. Inissia marki Nespresso Krups oferuje połączenie innowacyjnych technologii i modnego designu. Sprzęt dostępny jest w wielu różnych kolorach, także bez trudu klienci dopasują go do stylu wyposażenia ich biura.

Ekspres do kawy w biurze stanowi podstawowe wyposażenie dla niejednego pracownika. Jeśli zdecydujemy się na jego zakup, z pewnością docenią to także nasi kontrahenci i potencjalni partnerzy biznesowi, którym zaproponować będziemy mogli filiżankę pełną kawowego aromatu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here