Długopis 3d – kreatywna zabawa dla dzieci i dorosłych

0
1733

Długopis kojarzony jest standardowo z przedmiotem, który umożliwia nam pisanie lub rysowanie na papierze. Niezmiennie od wielu lat, wykorzystywany był on do tworzenia notatek lub podpisywania się na dokumentach. Jest to także często produkt kolekcjonerski, ponieważ nawet najpopularniejsze i najbardziej prestiżowe marki, dysponują takim asortymentem dla najbardziej zamożnych klientów.

Warto jednak zaznaczyć, że technologia idzie z każdym rokiem do przodu, a co za tym idzie, umożliwia nam stały rozwój. Właśnie dzięki temu otrzymujemy nieskończenie wielkie możliwości w produkcji takich konstrukcji jak długopis 3D. Jeśli jesteście osobami, które interesują się rozwojem technologii, prawdopodobnie zdążyliście już poznać takie konstrukcje, chociaż w teorii. Jeśli jednak nie posiadacie jeszcze wiedzy na temat, czym jest długopis 3D i chcecie dowiedzieć się, jak posługiwać się takim wyposażeniem, to zapraszamy serdecznie do dalszej części tekstu. Z przyjemnością przedstawimy Wam wszystko w sposób rzetelny i zrozumiały.

Jak używać trójwymiarowych długopis i jakie akcesoria są niezbędne

Każdy na pewno widział już drukarki 3D, które zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników. Konstrukcje tego typu, jeszcze niedawno kosztowały od kilku, nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Obecnie można je kupić lub zbudować samodzielnie za kilkaset złotych, dlatego stają się coraz popularniejszym asortymentem. Do druku w tego typu urządzeniach wykorzystywane są filamenty, czyli paski z tworzywem sztucznym.

Czemu o tym wszystkim wspominamy? Ponieważ każdy długopis 3D działa na bardzo podobnej zasadzie. Projekt jednak wykonywany jest ręcznie, dlatego wymaga precyzji i umiejętności. Trzeba przyznać, że zabawa jest świetna, dlatego zarówno dzieci, jak i dorośli użytkownicy mogą w ten sposób spędzać czas.

Długopis 3D kontra drukarka

Drukarka 3D jest bardzo precyzyjnym narzędziem, które wykorzystywane jest do tworzenia wyjątkowo ambitnych projektów, np. protez. Nic więc dziwnego, że projektanci podchodzą do nich bardzo poważnie i stale zdobywają nowe umiejętności. Długopis 3D nie gwarantuje tak dużych możliwości, gdyż wszystko wykonywane jest przy pomocy ludzkiej ręki, która nie jest tak precyzyjna, jak robotyczne ramię. Wykorzystanie go jest jednak znacznie prostsze, a zabawa przy tym lepsza. Z czasem może jednak być wykorzystywany do budowy ambitnych pomysłów artystycznych. Zachęcamy, by każdy samodzielnie sprawdził, jakie oferuje możliwości – może stanie się to Waszym hobby.

Artykuł powstał we współpracy z https://neorobot.pl/pl/druk-3de_dlugopis-3d

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here