Żyjemy w dobie nie tylko internetu jak miewała mawiać sławna pisarka, która wykreowała postać Harry’ego Pottera, ale również w dobie cyfryzacji, ogólnej dostępności do wszystkich zasobów, które mamy ochotę mieć. Co to dla nas oznacza? Że coraz mniej chce nam się zdobywać aktywnie wiedzę i wysilać się, ale powinniśmy robić to jak najczęściej, aby stymulować umysł. Szczególnie kiedy mówimy o młodych, rozwijających i kształtujących się dopiero głowach, które każda informacja jest na wagę złota.

Dla dzieci nie ma nic gorszego niż brak odpowiedniej stymulacji pod względem logicznym, kreatywnym, wizualnym czy po prostu zabawowym. Każda z tych potrzeb musi zostać zaspokojona, bo w przeciwnym wypadku nie ma mowy o prawidłowym rozwoju dziecka. Nie bez powodu, ktoś powiedział, że aby zadbać o edukację dziecka, trzeba mu zapewnić dwie rzeczy jednocześnie: brak nudy i dużą formę nauki, którą można przyswoić. Jeśli mamy te dwie rzeczy to również dziecko z chęcią będzie siadało do lekcji i starało się współpracować na lepszym poziomie.

Zabawki, jeśli tak to jakie?

Na rynku wyróżniamy całe mnóstwo dodatków i gier dla dzieci. Mamy podział na zabawki edukacyjne dla 7 latka, tak samo częsty, jak i te zabawki dla dziecka do lat 5, czy niemowlaka. Wszystko po to, aby skutecznie symulować mózg do lepszych czynności i starać się lepiej walczyć o wszystko, co nas wokół spotyka. Jak jeszcze możemy pomyśleć o własnym rozwoju?

Przede wszystkim już w trakcie ciąży matka powinna zapewnić jak najlepszy rozwój dziecku – poprzez dostarczanie dużej ilości witamin i minerałów mamy szansę, na lepsze funkcjonowanie dziecka, co w przyszłości może skutkować lepszym i chłonniejszym umysłem do nauki, a także wrodzoną dużą inteligencją, na którą tak dużo osób może narzekać.

Ważne jest także, aby nie stosować żadnych używek, które zatruwają dziecko matki. Palenie papierosów, zażywanie narkotyków i picie alkoholu sprawia, że dziecko w brzuchu dostaje same najgorsze rzeczy i nie będzie w stanie już na etapie ciąży rozwijać się prawidłowo, co może przekuć się na jego fatalne rozwinięcie i choroby po porodzie.

zabawki edukacyjne

Każdy powinien sobie zdawać sprawę, że nauka dziecka to nie jest łatwa sprawa. Raz zniechęcone może mieć problem przez kolejne lata, aby siadać do lekcji po szkole i samodzielnie chcieć zgłębiać wiedzę w szkole. Jak jeszcze możemy sobie radzić z tym wszystkim?

Zachęcać, zaciekawiać, opowiadać o świecie i nauce z pasją, a także brać i zachęcać dziecko do udziału w różnych wydarzeniach bardzo często, aby mogło samodzielnie poczuć i doświadczyć najlepszych form nauki. Nie bez powodu zabiera się często wycieczki szkolne do takich miejsc jak centrum nauki, czy wyjście do zoo. To gwarancja poczucia czystej nauki na własnej skórze i być może, zaciekawienie danym tematem, co może przekuć się na lepsze zdobywanie wiedzy w przyszłości i samodzielną naukę.

Jak jeszcze możemy walczyć z tym wszystkim? Najlepiej po pracy, a po dziecku zajęciach szkolnych siadać na kanapie – stworzyć odpowiednie światło i rytuał i zacząć czytać coś, co jest jednocześnie ciekawe, jak i naukowe. Tego typu czynności stymulują niezwykle umysł dziecka i pozostawiają go na walkę z codziennymi zadaniami znacznie lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

To także gwarancja tego, aby żyć lepiej i mieć z dziecka pociechę. Nie ma nic lepszego niż dziewczynka lub chłopiec, który wyróżnia się na tle klasy swoją wiedzą, oczytaniem i inteligencją już na wczesnych latach swojego życia. To wszystko jest zasługą rodziców – po dziecku od razu widać wszystko, co dzieje się w domu. Jeśli źle się wyrażają, zwracają się do dziecka agresywnie to również przekłada się to wszystko na dalszą edukację.

puzzle zabawki

Jak jeszcze zachęcić małych przyjaciół do nauki?

Przede wszystkim edukując i zaczynając zastanawiać się co jest dla nich najlepsze. Rozwijać ich własne zainteresowania – mózg dziecka od razu wie, co chce robić i warto go w tym wspierać. Jedni będą chcieć się rozwijać w tańcu, a ktoś inny w śpiewaniu. Jak jeszcze możemy o to zadbać? Na przykład starać się zapisywać na zajęcia pozalekcyjne, które będą wymagały dobrego przygotowania, jak i świetnego podejścia dzieci do szkoły.

Nie bez powodu jest to jedno z najlepszych rzeczy, która nas spotkała i co powoduje, że jesteśmy w stanie lepiej o to zawalczyć w przyszłości. Wspierajmy, budujmy i edukujmy małych przyjaciół każdego dnia – te małe istoty są chętne na naukę i na rozwój bardzo. Wszystko jest zależne od tego jak my się zachowamy w takiej sytuacji i jak postanowimy zachęcić do dalszych działań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here