Ćwiczenia, które wykonujemy na co dzień mają za zadanie nie tylko rozbudowę mięśni oraz ich wyrzeźbienie, ale także pobudzenie organizmu oraz zmuszenie go do wysiłku. To poprawia kondycję, ale także ogólną wytrzymałość fizyczną organizmu. Dlatego warto zainteresować się każdym ćwiczeniem z osobna. Dziś na tapet weźmiemy trening barków. Oto kilka zasad, o których musisz pamiętać.

Przede wszystkim rozgrzewka

            Zaczęcie od rozgrzewki jest niezwykle ważne, dlatego warto o tym mówić.  Pamiętajmy, że ćwiczenia nie zaczynają się w momencie wykonywania podnoszenia czy opuszczania ciężarów, ale w momencie rozgrzewki właśnie. Zawsze musimy przygotować wszystkie partie mięśni, gdyż nasze ciało jest ze sobą sprzężone i nie będzie dobrze pracowało bez odpowiedniego przygotowania. Może być to także niezdrowe i niebezpieczne dla struktury mięśni.

Poznaj swój bark

            Obręcz barkowa jest bardzo charakterystyczna, dlatego zanim przejdziesz do ćwiczeń, powinieneś przygotować się na pracę. Zdobądź wiedzę, przeanalizuj ułożenie mięśni i sprawdź jak pracują na sucho. Wyobraź sobie nad czym pracujesz i co chcesz osiągnąć. Trening personalny pozwoli Ci w tym przypadku dokładnie dowiedzieć się gdzie znajdują się odpowiednie mięśnie i w jaki sposób musisz je ćwiczyć, by lepiej wyglądać. Zerknij na Dawidwozniakowski.pl i dowiedz się więcej.

Zaplanuj ćwiczenia

            Nie przesadzaj z działaniami na barku. Musisz wkomponować tę partię mięśni w ogólny trening siłowy. Ogranicz się przede wszystkim do działania na powtórzeniach – od 1 do 8 i nie decyduj się na ich zwiększanie. Co ważne, rozróżniaj trening za pomocą ciężaru, by w ten sposób pokazać organizmowi, że dana partia mięśni jest potrzebna i nie warto jej katalizować.  

            Wybierając trening osobisty będziesz mógł dokładnie zapoznać się z funkcjonowaniem mięśni obręczy barkowej i przekonać się, że jest to specyficzna, ale potrzebna ich grupa. Uzyskawszy odpowiednią wiedzę będzie Ci łatwiej podejmować kolejne wysiłki i wpływać na mięśnie tak, jak chcesz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here