Przeglądając ogłoszenia i reklamy mieszkań, coraz częściej można się natknąć na oferty, opisywane jako apartamenty. Niestety, najczęściej lokale w ten sposób nazwane nie mają z nimi nic wspólnego. Jedyne podobieństwa, jakie w nich widać to współczesne budownictwo i podwyższony standard. Tymczasem luksusowe apartamenty w Warszawie to zupełnie inna kategoria nieruchomości.

Niestandardowy lokal

Luksusowy apartament w Warszawie to miejsce niezwykłe, o którym marzy każdy inwestor. Lokal z tej kategorii nie może być po prostu nazwany apartamentem. Musi posiadać zespół cech i udogodnień, które wyróżniają to miejsce w sposób szczególny. Nie ma jedynej słusznej definicji mieszkania typu apartament. Są jednak konkretne wymogi, jakie takie lokum powinno spełniać. Nagminne nadużywanie określenia „apartament”, które popełniają zarówno deweloperzy, jak i osoby, sprzedające mieszkania, wynika z kalki językowej. W języku angielskim słowo „apartment” to po prostu mieszkanie. W polskim wydaniu posługiwanie się tym określeniem ma na celu jedynie sztuczne podniesienie prestiżu dla mieszkania, które koniecznie chcemy sprzedać.

Apartament to nie kawalerka

Jednym z bardziej błędnych opisów, na jakie można trafić wśród ofert nieruchomości jest określenie „apartament kawalerka”. Warto zaznaczyć, że tym, co odróżnia luksusowe apartamenty w Warszawie od mieszkania o podwyższonym standardzie jest przestrzenność, zarówno w pionie jak i poziomie. Apartament powinien mieć minimum 3 metry wysokości i co najmniej 100 metrów kwadratowych powierzchni. Od każdej reguły są wyjątki, jednak 30 metrowe mieszkanie jednopokojowe z pięknym widokiem z balkonu do nich nie należy. Apartament, oprócz standardowych pomieszczeń, powinien mieć również dodatkowe, jak garderoba, druga łazienka, spory balkon, taras lub ogród zimowy. Mile widziane są również dwa miejsca garażowe plus komórka lokatorska lub piwnica. Pomieszczenie mieszkalne powinno mieć spójną koncepcję, zaprojektowaną przez fachowca. Ważna jest najwyższa jakość wykończenia i wyposażenia, czyli markowe meble i armatura.

Wyjątkowa lokalizacja

Luksusowe apartamenty w Warszawie muszą mieć dogodną lokalizację. Wykluczona jest bliskość drogi ekspresowej, lotniska, blokowisk lub pola z kapustą. Mile widziane są za to tereny zielone, doskonała komunikacja z ważnymi punktami w mieście oraz bliskość obiektów kulturalnych. Sąsiedztwo z teatrem, muzeum czy galerią jest bardzo mile widziane. Wiele apartamentowców ma również efektownie zagospodarowany dach, windę, ochronę, recepcję i monitoring. Największy wybór luksusowych apartamentów w Warszawie mieści się w nowoczesnych wysokościowcach i odrestaurowanych kamienicach. Najdroższe apartamenty można znaleźć w Śródmieściu – za bardzo atrakcyjne uchodzi Powiśle i na Żoliborzu. Ceny sięgają nawet kilku milionów za nieruchomość. Niewiele taniej jest na Ochocie, Mokotowie i Wilanowie.

Luksusowe apartamenty w Warszawie to inwestycja, która zawsze się opłaca. Stolica jest atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, dlatego warto postawić na wygodę nawet wtedy, jeśli jest kosztowna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here