Pobudzenie zmysłów pomaga rozwinąć inteligencję dziecka podczas ciąży. Prenatalna stymulacja to technika, która stała się bardzo popularna. Dziecko jest narażone na szeroki zakres bodźców w łonie matki, a gdy je rozpozna, nauczy się odpowiadać na każde z nich. Ta częsta ekspozycja stymuluje centralny układ nerwowy i pomaga zwiększyć inteligencję dziecka w czasie ciąży.

Niemowlęta stymulowane podczas ciąży rozwijają lepsze zdolności motoryczne, wzrok, słuch i język. Te dzieci również wykazują większą samoocenę i są bardziej czujne i usatysfakcjonowane niż dzieci, które nie były stymulowane.

Muzyka i głosy wykorzystywane do stymulowania inteligencji dziecka w czasie ciąży zwykle mają działanie uspokajające po urodzeniu. Badania wykazują, że stymulacja przedurodzeniowa ma pozytywny wpływ na zdolność uczenia się dziecka podczas porodu. Ta korzyść jest kontynuowana przez dzieciństwo.

Istnieją również dowody na to, że stymulowane dzieci mają lepszą kontrolę nad stresem, a to wskazuje na bardziej rozwinięty ośrodkowy układ nerwowy. Kiedy matka gładzi brzuch, powoduje rozluźnienie i poczucie lekkości. To zawsze będzie miłe dla mamy i dziecka, co więcej zmniejszy lęk i wzmocni więź.

Najlepszym momentem na rozpoczęcie stymulacji inteligencji dziecka w czasie ciąży jest czas około trzeciego miesiąca. Chociaż słuch nie rozwija się przed piątym miesiącem, możesz w tym momencie używać stymulacji dotykowej, światła i wibracji. W piątym miesiącu możesz zacząć używać muzyki i piosenek.

Dziecko odczuwa również twoje uczucia. Kiedy matka wie, jak się relaksuje, nauczy dziecko, jak łatwo może zrobić to samo. Zmniejsza to stres i pomaga rozwijać mózg dziecka. Sposób, w jaki rodzice komunikują się z dzieckiem, kiedy jeszcze jest w łonie matki, może mieć trwały efekt, ponieważ dzieci będą czuć się kochane, a przez to pewne siebie.

Ważne jest, aby ta stymulacja została wprowadzona w zorganizowany sposób

Gdy to zrobisz, o wiele łatwiej będzie dziecku uporządkować informacje w mózgu. W tym czasie dziecko jest całkowicie uzależnione od rodziców, aby wywołać tę stymulację i nie nadmiernie ją stymulować. Może to powodować stres i dziecko może nie radzić sobie z tymi wszystkimi informacjami.

muzyka dla dzieci

Wszyscy kochamy muzykę, pozwalamy małej lub dużej ilości muzyki podążać za jakimkolwiek stanem, w którym jesteśmy: albo się odprężamy, uczymy, tańczymy czy śpiewamy. No tak, ale muzyka ma więcej zastosowań. Muzyka jest dla każdego. Muzyka dla dzieci w brzuchu matki też jest odpowiednia. Chociaż dziecko wciąż jest w brzuchu matki, nie oznacza to, że nie możesz słuchać muzyki, nie możesz dokonać wyboru dźwięków i odczuć na podstawie melodii.

Jakie są zalety słuchania muzyki w brzuchu matki?

Słuchanie muzyki, gdy jest jeszcze w łonie matki, ma kilka zalet. Kiedy dziecko słucha muzyki, sprawia to, że ​​połączenie między nim a rodzicami jest lepsze.
Oprócz tych korzyści można dodać, że dziecko wewnątrz brzucha matki zaczyna słyszeć dźwięki w szesnastym tygodniu ciąży, a od dwudziestego tygodnia zaczyna reagować na dźwięki, które słyszy, a następnie zaczyna je od siebie odróżniać.

Matki, które słuchają muzyki podczas ciąży, mają większą komunikację z dzieckiem. Jeśli muzyka sprawia matce smutek, dziecko też będzie smutne, to samo odnosi się do muzyki, która sprawia, że ​​matka czuje się szczęśliwa itd. Wszystkie uczucia, które są doświadczane przez matkę podczas słuchania muzyki, przekazywane są dziecku.

muzyka dla dzieci w brzuchu

Zdaniem ekspertów muzyka, która przynosi korzyści dzieciom, to muzyka klasyczna, ponieważ pomaga dziecku się zrelaksować. Ponadto ten rodzaj muzyki może także uspokoić dziecko. Idealnie jest, kiedy dziecko zaczyna i kończy dzień spokojną muzyką. W południe dobrze jest dać dawkę bardziej energicznej muzyki. Idealne jest słuchanie muzyki, która przemawia do mamy, relaksuje ją i sprawia, że czuje się szczęśliwa. W ten sposób dziecko też będzie.

Często spokojna muzyka, którą dziecko słuchało podczas ciąży, działa później uspokajająco wtedy, gdy dziecko ma np. kolkę. Ważne jest również, aby rodzice, zarówno matka, jak i ojciec śpiewali swoim dzieciom już podczas ciąży. Dziecko nauczy się przez to rozpoznawać te głosy i piosenki. Kiedy dziecko pojawi się już na świecie, będzie spokojniejsze i ufniejsze, kiedy usłyszy śpiew rodziców, bo będzie już kojarzyło te dźwięki.

Piosenki, które należy wybrać dzieciom, powinny być piosenkami, które lubią i chcą, żeby ich dzieci je poznały. Najlepiej jednak wybrać spokojne i relaksujące melodie. Wtedy i dziecko i rodzice będą mogły się odprężyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here