Wrocławski rynek nieruchomości jest bardzo zróżnicowany. Jeżeli zdecydowałeś się na mieszkanie z rynku pierwotnego, musisz wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze dewelopera i oferty.

Określ lokalizację i budżet, aby zawęzić obszar poszukiwań

Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają w różnych lokalizacjach. Przykładowo Vantage Development S.A. proponuje lokale zarówno blisko centrum (osiedle Promenady Wrocławskie jest oddalone o ok. 10 minut od Rynku), jak i bardziej na uboczu, w spokojnej okolicy (przykładem jest inwestycja Kameralna Klecina). Aby poszukiwanie nowego mieszkania nie zajęło Ci całych miesięcy, określ, jaka dzielnica Cię interesuje.

Mieszkania z rynku pierwotnego różnią się nie tylko położeniem, lecz także metrażem i rozkładem. Wszystkie te elementy wpływają na ostateczną cenę. Niezależnie od tego, czy zamierzasz sfinansować zakup mieszkania z kredytu, czy też z oszczędności, ustal budżet. To również ułatwi Ci poszukiwania idealnego lokum.

Jak sprawdzić dewelopera?

Na terenie poszczególnych miast działają różni deweloperzy. Nowe mieszkania we Wrocławiu oferuje m.in. spółka Vantage Development. Po zapoznaniu się z ofertami, zorientuj się, którzy deweloperzy odpowiadają za realizację poszczególnych inwestycji. To również dobry moment, aby sprawdzić wiarygodność dewelopera.

Współcześnie zweryfikowanie informacji podawanych przez deweloperów na firmowych stronach nie jest kłopotem. O tym, czy deweloper jest solidny świadczyć może jego przynależność do branżowych organizacji (np. Polskiego Związku Firm Deweloperskich) oraz otrzymane nagrody. Jeżeli zamierzasz zakupić mieszkanie, które dopiero powstanie, zorientuj się, czy deweloper korzysta z otwartego, czy też zamkniętego rachunku powierniczego.

Wielkość mieszkania i dodatkowe udogodnienia

Nowe mieszkania we Wrocławiu różnią się metrażem. Widać to świetnie na przykładzie inwestycji Dorzecze Legnickiej. Vantage Development S.A. proponuje klientom aż 300 mieszkań o powierzchni od 25 do 95 m kw. W praktyce oznacza to, że każda osoba zainteresowana może zakupić lokum o metrażu, jakiego potrzebuje do zagwarantowania sobie i najbliższym komfortowych warunków.

Przy wyborze mieszkania warto zwrócić uwagę także na dodatkowe udogodnienia. Czy w najbliższej okolicy znajdują się tereny rekreacyjne i placówki edukacyjne? Czy deweloper udostępni Ci miejsce parkingowe? Czy do mieszkania przynależy piwnica? To także elementy wpływające na atrakcyjność danej oferty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here