Skuteczna ochrona przed kradzieżą

0
864

Żyjemy w czasach, gdzie wszystko wydaje się bardzo proste. Zakupy — kilka kliknięć i gotowe. Jeśli nie jesteśmy pewni jakości produktu, znowu możemy wykonać kilka kliknięć i znaleźć opinię. Utrzymywanie kontaktu z rodziną czy znajomymi, którzy mieszkają daleko? Kilka kliknięć! Znalezienie potrzebnej informacji? Zarezerwowanie hotelu? Zorganizowanie podróży na inny kontynent? Zamówienie jedzenia do domu? Znalezienie pracownika? Znalezienie mieszkania do wynajęcia? Wszystko — kilka kliknięć!

Ty również możesz być ofiarą

Niestety, nie tylko przyjemne rzeczy są proste do zrobienia. Technologie, którymi posługujemy się na co dzień, ułatwiają nie tylko rozrywkę, kontakt z bliskimi czy załatwianie ważnych spraw, ale również… Kradzież. Kradzież pieniędzy, danych, tożsamości. Niestety, prawdą jest, że w dzisiejszych czasach mało kto może czuć się bezpiecznie. Wydawać by się mogło, że ofiarami wspomnianych wcześniej kradzieży mogą być wyłącznie znane, bogate, wpływowe osoby — niestety tak nie jest. Każdy z nas powinien podejmować maksymalne środki ostrożności, by nie stać się ofiarą złodziei.

Jak obronić się przed kradzieżą?

Pamiętaj — nie potrzeba wcale wiele, aby ustrzec się przed niechcianą sytuacją. Wskazówka numer jeden może jest banalna i z pewnością słyszałeś ją już tysiące razy. Jednak wielu z nas wciąż tego nie robi! Mianowicie, zakrywanie dłonią PIN pada, wpisując swój PIN! Zapamiętać cztery cyfry to żaden wyczyn: wielu złodziei najpierw zaobserwuje, jaką sekwencję cyfr wpisujemy a następnie, postara się ukraść nam kartę. Czynność ta nie wymaga absolutnie żadnego wysiłku, a może zniechęcić złodzieja!

Wskazówka numer dwa: nigdy, ale to nigdy nie podawaj swoich danych tam, gdzie nie jesteś pewien, kto ma do nich dostęp! W dzisiejszych czasach bardzo prosto jest udostępnić swoje imię, nazwisko, numer karty, datę urodzenia. Te dane w niepowołanych rękach mogą narobić nam wiele szkód.

Wskazówka numer trzy: zachowaj wszelkie środki ostrożności, aby nie stać się ofiarą kradzieży tożsamości lub zeskanowania swojej karty. Mimo że brzmi to, jak coś nieprawdopodobnego, to niestety — wielu przestępców w taki sposób okrada innych. Aby ustrzec się przed tego typu sytuacjami, zaopatrz się w ochronne etui na karty. Przeszkodzi to w ich zeskanowaniu.

Etui na karty to przydatny gadżet, na który nie wydasz dużej ilości pieniędzy, a naprawdę może pomóc w zabezpieczeniu danych.  Naszym wyborem jest etui na karty RFID, które zmieści się w przegródce portfela. Zdecyduj się już dziś!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here