Po samopoczuciu nie będziesz wiedział, czy twoja jedna tysięczna jest poniżej 0,2 i czy możesz lub powinieneś odpocząć. Dla pewności jest osobisty respirator. Niestety większość tanich urządzeń to podróbki. Znajdźmy więc tester alkoholu, który nie wprowadzi nas w błąd

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-alkomat-ktory-bedzie-najlepszy/

Alkomat

Alkohol jest dla ludzi, nie ma nic złego w wypiciu kieliszka wina do kolacji czy jeździe na imprezę. Możesz nawet zacząć od drinka, jeśli chcesz zostać dłużej i założyć, że wyjeżdżamy trzeźwi. Jest jednak taki warunek, że trzeźwi siedzimy za kierownicą, gdy stężenie alkoholu we krwi spada poniżej 0,2 promila (odpowiada to 0,1 mg alkoholu w 1 litrze wydychanego powietrza).

Jeden mieści się w limicie, jeśli poczekasz kwadrans po szybkim drinku dużego piwa, a drugi nie powinien nigdzie iść przez półtorej godziny po małym piwie. Nie próbuj jednak wnioskować o trzeźwości (jeśli ostatnio piłeś alkohol) na podstawie swoich uczuć. Możesz czuć się świetnie i mieć połowę alkoholu we krwi, a także możesz mieć ogromnego kaca, który pojawia się rano, kiedy poziom alkoholu we krwi spada do zera. Oczywiście jest alkomat.

Jaki alkomat kupić?

Alkomat spełniający normę nigdy nie obniży znacząco „niskich” wyników. Przy wyższych stężeniach (powyżej 0,4 promila) większe błędy pomiaru są dopuszczalne, ale nie mają większego znaczenia. Jeśli masz 0,7, prawdopodobnie czujesz, że nie powinieneś jechać, prawda? W najlepszym przypadku alkomat podpowie, kiedy masz szansę być trzeźwym.

Co ważne, norma mówi, jak testować alkomaty pod kątem odporności na błędy użytkownika. Na przykład ważna jest ilość powietrza wdmuchiwanego do urządzenia: jeśli na przykład wynosi 0,5 litra, znaczna jego część pochodzi z ust i górnych płuc; tak zwany. Podczas głębokiego wydechu należy wydmuchać co najmniej 1,2 l powietrza. Jeśli przepływa przez urządzenie, można założyć, że wynik pomiaru jest prawidłowy.

Przeczytaj też: http://www.lajfczat.pl/waga-lazienkowa-jaka-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here