Praca nie należy do najprostszych zajęć. Wykonywanie jego codziennych czynności bywa naprawdę męczące i wymagający sporej kondycji fizycznej. Czy na budowanie murów, stropów i sufitów można też dobrze zarobić znak zapytania od czego zależą zarobki murarza, a także na jakie stawki godzinowe może liczyć osoba na takim stanowisku? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-murarz-zarobki-na-stanowisku-murarza/

Od czego zależą zarobki murarza?

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na to wpływ ma wiele czynników. Będą dotyczyły one zarówno Ciebie, jak i będą wynikać z uwarunkowań rynkowych. Jeżeli chodzi o ciebie, to z pewnością na twoją korzyść będą wpływały umiejętności, doświadczenie, a także to, czy jesteś osobą pracowitą. Zasada jest banalna – i pracujesz wydajniej, tym na więcej możesz liczyć. Wpływ na to ma również to, czy jesteś zwykłym pracownikiem pracującym na etacie, czy pracujesz na samozatrudnieniu, albo że jesteś szefem w własnej firmy budowlanej. Dość spore różnice w zarobkach opierają się również na regionach kraju.

Stawki godzinowe wynikające z pracy w murarza

Pracując na etacie, bardzo często zdarza się, że pracodawca rozlicza się z nami na zasadzie stawek godzinowych. Przeciętnie w Polsce murarz zarabia około 18 zł netto na godzinę. W najgorszym wypadku może odliczyć na zarobki wynoszące 15 zł za godzinę, a w najlepszych nawet 20 zł i więcej za godzinę. Dominującymi w zarobkach miastami będą z pewnością Warszawa i województwo mazowieckie. Jako murarz zarobisz dobrze w województwie małopolskim, Śląskim i dolnośląskim. Gorzej wygląda sytuacja w województwie lubelskim, warmińsko-mazurskim oraz kujawsko-pomorskim. Tam stawki godzinowe murarzy są znacznie niższe.

Ile murarz zarobi na najwyższym szczeblu?

Pracując na budowie zyskujemy spore doświadczenie. Wraz ze zwiększającym się stażem oraz większymi możliwościami i, mamy spore szanse na awans. Ten również wpłynie na wysokość naszego wynagrodzenia. Według portali branżowych dotyczących finansów zdecydowanie wyższy szczebel hierarchii murarzy będzie posiadał kierownik budowy. Taka osoba zarabia przeciętnie 8819 zł brutto kropka Z kolei na swoim koncie miesięcznie możemy zobaczyć kwotę ponad 6 tysięcy brutto Jeżeli jesteśmy zatrudnienie na stanowisku kierownika robót budowlanych. Najwięcej w powyższych zarabia specjalista na stanowisku kierownika projektu budowy, ponieważ będzie on w stanie zarobić kwotę wynoszącą 11 tyś zł brutto na rękę. 

Zobacz też: http://www.lajfczat.pl/murarz-praca-na-etat-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here