Czasy, które z pewnością pamiętają nasi rodzice oraz dziadkowie – kiedy to cudem można było dostać dobrej jakości materiały, aby uszyć wyprawkę dla noworodka z całą pewnością odeszły już w niepamięć, i w dzisiejszych czasach stanowią jedynie przedmiot rodzinnych anegdot oraz zabawnych opowieści.

W dzisiejszych czasach mamy ogromny wybór ubrań dziecięcych w bardzo różnorodnej ofercie zarówno cenowej jak i pod względem wzorów oraz stylów. Dziecięce ubrania możemy dostać właściwie wszędzie – zarówno w większym markecie, sklepie odzieżowym, sklepach internetowych jak i ulicznych bazarach czy też second handach.

Właściwie zakup akcesoriów takich jak ubrania dziecięce obecnie nie należy do najkosztowniejszych porównując do innych wydatków jakie musimy ponieść mając małe dziecko. Z punktu widzenia rodziców, których pociechy są w wieku niemowlęcym najdroższe wydaje się specjalne mleko modyfikowane – jeżeli dzidziuś cierpi na alergie pokarmowe lub kolki oraz zakup pieluszek jednorazowych i słoiczków z obiadkami i deserkami. Z kolei rodzice większych dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym za najwyższe wydatki uznają te związane z opłatą za żłobek lub przedszkole, a także dodatkowe zajęcia i aktywności oraz wycieczki.

Oczywiście każda mama oraz tata pragną , aby ich pociecha wyglądała ładnie i schludnie dlatego do zakupu ubrań i bucików przywiązują także sporą troskę i uwagę – z tym, że mając inne o wiele poważniejsze wydatki decydują się zwykle na ubrania z tak zwanych sklepów sieciowych lub używane – markowe, ale w idealnym stanie – z tak zwanej drugiej ręki. Można je z bardzo łatwy sposób nabyć przez internet wyszukując ciekawe oferty i okazje na popularnych serwisach ogłoszeń lokalnych lub innych serwisach aukcyjnych i sprzedażowych.

chłopak

Ludzie zwykle sprzedają ubrania dziecięce w stanie perfekcyjnym oraz idealnym – ubrane kilka razy lub wcale, gdyż dzieci rosną w zastraszającym tempie. To samo możemy zrobić także my sami – jeżeli nasza pociecha wyrośnie ze swoich ubrań, a nie ma młodszego rodzeństwa idealnym rozwiązaniem jest sprzedanie ubranek. Dzięki temu nie marnują się one nieużywane na dnie szafy i inne dziecko może z nich korzystać, a my za zarobione na sprzedaży pieniądze możemy wymienić dziecku garderobę na większy rozmiar.

W ten sposób mamy pewność, że nasze dziecko jest zarówno pięknie jak i modnie ubrane, i zadbane, a my nie ponosimy zbyt wielkich kosztów i wydatków na dziecięce ubrania.
Jeżeli chodzi o garderobę dla noworodka wielu przyszłych lub świeżo upieczonych rodziców jeszcze nie do końca wie jak należy ją skompletować i w gorączce przygotować do powitania swojego upragnionego maleństwa na świecie – kupuje za dużo ubranek i akcesoriów – tak na wszelki wypadek, których noworodek zwykle nawet nie założy.

Tak naprawdę najważniejsze czego potrzebujemy to po kilka par bodów zarówno na długi jak i na krótki rękawek, wygodne rozpinane pajacyki – kilka par na zmianę, kilka czapeczek oraz rękawiczek – tak zwanych ,,niedrapków”, aby maluszek nie zrobił sobie krzywdy swoimi ostrymi paznokciami. Nie możemy także zapomnieć o ciepłym kombinezonie, który ochroni naszego dzidziusia przed mrozem i chłodem, jeżeli ma on przyjść na świat jesienną lub zimową porą, ciepłej czapce i rękawiczkach.

Przydatne mogą okazać się także wygodne, rozpinane kaftaniki na zmianę oraz ciepłe rajstopki. I to właściwie wszystko, ponieważ dla noworodka najważniejsza jest wygoda oraz odpowiednia cyrkulacja i przepuszczalność powietrza – stroić będziemy większe dziecko, które już przynajmniej samo siedzi albo chodzi. Ten wiek jest najlepszy dla mam, które w szale zakupów nie mogą się powstrzymać od coraz to nowszych nabytków.

dziecięce ubrania

Sklepy w centrach handlowych oraz serwisy internetowe wręcz zasypują nas bardzo bogatą ofertą pięknych i modnych dziecięcych ubranek – obok których wręcz nie możliwym jest przejść obojętnie i nic nie kupić. Ponadto starsze niemowlęta oraz malutkie dzieci nie są jeszcze zbyt wybredne i z chęcią ubierają to co kupili im rodzice.

Sytuacja ma się zdecydowanie inaczej kiedy dzieci są już na etapie mówienia, poznają kolegów i koleżanki w przedszkolu i na placu zabaw- wtedy bardzo często kształtuje się ich indywidualny gust oraz samodzielność, która bardzo często przejawia się w tym, że chcą one samodzielnie dobierać swoje części garderoby. A my rodzice nie powinniśmy robić dramatu kiedy nasza pociecha wybiegnie na dwór z przekrzywioną czapeczką lub źle pozapinanymi guzikami sweterka – to normalne etapy dorastania naszych dzieci, a jeśli pozwolimy im na samodzielność już na tak wczesnym etapie dzieciństwa – będą one podejmowały o wiele bardziej świadome i samodzielne decyzje w swoim późniejszym – dorosłym życiu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here