Wybór butów dla dzieci to spore wyzwanie. Sklepy są pełne obuwia, półki można powiedzieć, że uginają się od ich ciężaru. Warto z rozwagą podchodzić do zakupów butów dla dzieci. Szczególnie ważne jest posiadanie dobrych jakościowo śniegowców.

Zimy w Polsce nie są tak srogie jak w innych państwach, kiedyś śnieg leżał na chodnikach dłużej, mrozy były silniejsze. Teraz klimat się trochę zmienia, co nie sprawia, że kwestia butów jest mniej ważna. Wręcz przeciwnie, częste deszcze powodują, że buty mogą przemakać. W przypadku dziecka jest to szczególnie niebezpieczne, w ferworze zabawy na podwórku, może ono nie poczuć, że ma mokre stopy, a wtedy już tylko krok do przeziębienia i pobytu w łóżku, czasem może skończyć się nawet na grypie, a tutaj już wiadomo nie ma żartów.

W sklepach stacjonarnych i internetowych mamy ogromny wybór obuwia zimowego dla dzieci i dorosłych. Czym się kierować kupując śniegowce dla chłopca. Ważny jest nie tylko kolor, ale też rozwiązania w nim zastosowane. Dobrze jest, jeśli buty mają specjalny atest i membranę zapobiegająca przenikaniu wilgoci.

Takie buty mogą kosztować kilkadziesiąt złotych, ale są też modele dużo droższe

Warto zastanowić się czego w bucie potrzebujemy. Nie zawsze najdroższe znaczy najlepsze. Czasem płaci się po prostu za markę. Warto poszukać okazji na wyprzedażach. Czasem można upolować coś nawet za połowę ceny.

buty na zimę

W sklepach internetowych zazwyczaj jest możliwość zwrotu towaru, z którego jesteśmy niezadowoleni, jest to prawo konsumenta, z którego nie raz korzystamy. Istnieją jednak sklepy, które wykorzystują lukę w prawie konsumenckim i nie zgadzają się na zwrot obuwia. Jest to raczej strzał w kolano. Klient, który nie ma możliwości zwrotu butów może i przemyśli decyzję o ich zakupie, ale wiele to komplikuje. Ponadto raczej nie wróci do takiego sklepu na kolejne zakupy.

Czasem, szczególnie w sytuacji, gdy zamawiamy coś przez internet może się zdarzyć, że nie dopasujemy rozmiaru. Niektórzy producenci wykonują zawyżone lub zaniżone rozmiarówki. Wymiana lub zwrot są wtedy konieczne, bo co zrobić z niedopasowanym obuwiem, za które już zapłaciliśmy. Jest to denerwujące, bo taka procedura zazwyczaj trochę trwa, a dziecko potrzebuje butów zwykle jak najszybciej. Chyba, ze takich zakupów dokonujemy z dużym wyprzedzeniem. Z tych powodów stacjonarne sklepy są lepszym wyborem.

Śniegowce to buty, które wiele użytkowników sobie chwali ze względu na to, że niełatwo je zniszczyć. ten rodzaj obuwia doskonale chroni przed zimnem i wilgocią. Korzystają z niego nie tylko dzieci, ale też kobiety i mężczyźni. Gdy zima daje popalić, warto wyciągnąć je z szafy. Ich wielką zaletą jest również to, że są bardzo wygodne. Właściwie dają poczucie takiego komfortu, że nie chce się ich ściągać z nogi. mogą być tak ciepłe, że prędzej stopa się w nich spoci niż zmarznie. Dla stóp jest bardzo ważne, żeby zawsze były ciepłe. Ciepłotę ciała tracimy często w pierwszej kolejności, własnie przez stopy.

W przypadku chłopców, którzy chodzą do szkoły, niektóre mamy mogą się zastanawiać, czy warto ubierać je do szkoły, w której jest przecież ciepło. Warto pomyśleć o tym i może uda się zrobić tak, żeby dziecko zostawiło grube buty w szafce, a po szkolnym korytarzu chodziło w obuwiu zmiennym. Nie w każdej szkole jednak są szafki. Warto przemyśleć jak rozwiązać taki problem. Może chodzenie po szkole w śniegowcach nie będzie dla dziecka wielkim dyskomfortem i da sobie jakoś z tym radę.

dzieci zima

Młodsze dzieci również lubią te buty, pewnie dlatego, że łatwo się je nakłada

Zwykle są na rzepy, trzylatkowi więc szybkie ich ubranie nie będzie sprawiało żadnego problemu. Są dobrym rozwiązaniem dla wielu przedszkolaków. Występują w wielu wzorach. Sporo firm ma je w ofercie. Dobrze jest wybierać te, które produkują polskie firmy.

Obuwie sprowadzane z Chin zwykle zawiera toksyczny klej, warto unikać takich zakupów i wspierać polskie firmy. Nawet jeśli takie buty są kilkanaście złotych droższe jest to inwestycja, która się zwróci. Można kupić śniegowce jeden rozmiar większe, dzięki temu w buciku będzie miejsce na dodatkową skarpetkę, a ponad to, możliwe że dziecko będzie w nich również chodziło w kolejnym sezonie.

Jeśli jest taka potrzeba i rozkleją się one, bądź zauważymy inne uszkodzenie, warto je zareklamować. Szanujący się producenci zwykle dają na buty dwuletnią gwarancję, Jest to standard. Rzadko która reklamacja jest uznawana, jeśli but był noszony dwa lata. Niektóre uszkodzenia są naturalną koleją rzeczy w użytkowaniu i nie zawsze taka reklamacja jest zasadna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here