Biuro rachunkowe jest świetnym udogodnieniem, z którego może skorzystać przedsiębiorca. Najlepiej wybrać się od razu po założeniu własnej działalności. Pomoże nam to w uniknięciu wielu stresów a być może problemów finansowych. W jaki sposób wybrać odpowiednie biuro finansowe dla Twojego biznesu? Co powinniśmy wziąć pod uwagę? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/biuro-rachunkowe-co-nalezy-wziac-pod-uwage/ 

Licencje i certyfikaty potwierdzające kwalifikacje biura rachunkowego 

Do niedawna zarobkowe prowadzenie ksiąg rachunkowych było wpisane na listę zawodów regulowanych. Oznaczało to mniej więcej tyle, że osoba, która chciała zajmować się księgowością, musiała zdać specjalny egzamin oraz uzyskać licencję ministra finansów.

Obecnie biuro księgowe może otworzyć każdy, nawet nie posiadając wykształcenia kierunkowego. Dlatego też przed zawarciem współpracy z biurem rachunkowym warto jest sprawdzić jego kwalifikacje. Dobra księgowa powinna posiadać przede wszystkim Licencje Ministra Finansów, Certyfikat Centrum Informacji Księgowej oraz potwierdzenie szkoleń i kursów księgowych. Z takimi dokumentami mamy pewność, że zabieramy współpracę z osobą w pełni kompetentną. 

Specjalizacja branżowa i zakres usług 

Przy wyborze odpowiedniego biura księgowego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na specjalizacje w konkretnej branży. Niektóre biura księgowe wolą obsługiwać duże firmy transportowe, a inni wręcz przeciwnie, wolę skupić się jedynie na obsługę jednoosobowych działalności gospodarczych. Tak samo jest z zakresem oferowanych usług.

Niektóre biura rachunkowe, zwłaszcza te mniejsze, mogą operować jedynie podstawowy zakres obowiązków, takich jak wyliczanie podatków i przesyłanie deklaracji do urzędu. Dlatego też przed podjęciem współpracy z danym biurem powinniśmy dokładnie zapytać, co wchodzi w zakres obowiązków danego biura. W taki sposób będziemy mieli pewność, że biuro nie tylko wyliczy podatki, ale też będzie odpowiedzialny za dużo więcej dodatkowych usług. Co będzie dla nas tylko bardziej korzystne, ze względu na to że będziemy mieli mniej obowiązków na głowie. 

Zobacz: http://www.lajfczat.pl/wszystko-co-nalezy-wiedziec-o-faktoringu/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here