Pomimo tego, że zawód dekarza jest przyszłościowy, daje gwarancję zatrudnienia, cechuje się dodatkowo dobrymi zarobkami, to adeptów sztuki dekarskiej zaczyna z roku na rok brakować. Być może jest to spowodowane postępem technologicznym i tym, że spora ilość osób wybiera bardziej rozwinięte technologicznie zawody. Może być to również spowodowane tym, że praca jako dekarz jest trudna i niebezpieczna, a zdobycie uprawnień nie należy do najłatwiejszych. W jaki sposób zostać dekarzem? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-dekarzem/ 

Kim jest dekarz i na czym polega jego praca?

Dekarz jest rzemieślnikiem, które zajmuje się kryciem oraz naprawą dachów różnymi przeznaczonymi do tego materiałami. Wśród nich możemy wyróżnić między innymi dachówki, blachę, łupki czy strzechę.

Czy ciężko jest dostać dekarzem?

Jeżeli chcemy pracować w takim zawodzie, koniecznie musimy się napracować. Nie będzie to prosta droga, tak jak mogłoby się wydawać. Tego zawodu musimy uczyć się całkowicie od podstaw. Nie ma tutaj żadnej taryfy ulgowej. Praca dekarza jest naprawdę wymagająca, ponieważ odpowiada za bezpieczeństwo osób i mienia.

W jaki sposób zostać dekarzem?

Dekarzem możemy zostać poprzez naukę. Kandydat na takie stanowisko powinien ukończyć 3-letnią szkołę zawodową o profilu budowlanym ze specjalnością dekarza. Po zakończeniu szkoły przyszły kandydat do pracy ma obowiązek zdać egzamin w formie pisemnej, a także zawodowej. Egzamin przeprowadzony jest pod nadzorem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Pomimo tego, że w naszym kraju nie istnieje wiele szkół zawodowych, które kształcą przyszłych dekarzy, to mimo tego, istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na kształcenie w tym zawodzie. Niełatwo w tych czasach znaleźć pełną grupę, która chciałaby edukować się w tym samym czasie na takie stanowisko. Bywa również tak, że akurat w danym regionie nie zbierze się odpowiednia liczba chętnych przez co kierunki nie są uruchamiane.

Zobacz też: http://www.lajfczat.pl/bankier-jak-nim-zostac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here